Web Analiz Danışmanlığı

Web siteleri günümüzde müşterilere ulaşmak için güçlü bir araçtır. Web sitelerine yapılan gerek teknik gerek pazarlama yatırımlarının en iyi şekilde geri dönüşümünün sağlanabilmesi için web ölçümlemesi gerekir. Yapılan ölçümlerin ışığında sonuca yönelik, kurumsal hedef ve stratejiyi destekleyecek bir analiz yapılması ise şarttır. Web analiz danışmanlığı, şirket için önemli başarı kriterlerine göre belirlenen kanalların ölçümlenmesi ve bu ölçümlere göre web sitesini geliştirici ve iyileştirici analizin yapılmasını kapsar. Böylece, şirketler doğru online pazarlama stratejilerinin uygulamak için gerekli verilere sahip olur.

Nexum’un web analizi konusunda deneyimli ekibi, şirketlere, pazarlama girişimlerini güçlendiren ve daha yüksek dönüşüm sağlayan web sitelerine sahip olmaları konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Adobe Digital Marketing - Omniture

SiteCatalyst, online pazarlama yazılım üreticileri arasında liderliğe yükselen Omniture'ın ilk ve en yaygın olarak bilinen yazılımı, üst segment bir web analizi uygulaması olarak bilinmektedir. 2009 yılında Adobe’un bünyesine katılmasının ardından, Adobe Digital Marketing Suite – online pazarlama optimizasyon uygulamalarının bir parçası olarak hizmet vermektedir.

Adobe Digital Marketing Suite online stratejiler ve pazarlama girişimleri hakkında gerçek zamanlı ve sonuç odaklı bilgi sunmaktadır. Web siteleri üzerinden en karlı yolları tanımlamaya, ziyaretçilerinin mevcut ve diğer siteler üzerindeki eğilimlerini belirlemeye ve online pazarlama kampanyalarının başarılarını ölçmeye yardım etmektedir. Adobe Digital Marketing Suite ile tüm online ve çok kanallı girişimler tek bir yerden ölçülebilir, analiz edilebilir ve geliştirilebilir.

Adobe Digital Marketing Suite’in sağladığı avantajlar;

  • Video performansı için en gelişmiş video ölçümü ve raporlarını elde edebilme
  • Mobil ziyaretçileri doğru bir şekilde tanımlayabilme
  • Web 2.0 araçlarının verimliliğini test edebilme
  • Detaylı trend raporları alabilme
  • KPI’ların beklentileri karşılama durumuna göre otomatik bildiriler hazırlayabilme

Google Analytics

Bir Google ürünü olan Google Analytics, web site trafiği ve şirketlerin pazarlama faaliyetlerinin verimliliğiyle ilgili bilgi vermeye yarayan bir web analiz aracıdır.


Google Analytics’in sağladığı avantajlar;

  • AdWords ve AdSense ile entegre çalışabilme
  • Satış gibi dönüşümleri ve kampanyaları takip ederek e-ticaret raporlama
  • Mobil, flash, video ve sosyal ağ uygulamalarını izleme

AdWords ve Web Sitesi Optimize Edici'yi de içeren sektör lideri bir reklam ve analiz araçları paketinin parçası olan Google Analytics’ten veri toplamaya başlamak sadece bir Java kodunun sayfalara yerleştirilmesi kadar kolaydır. Bu özellikteki analitik aracının ücretsiz olması da onu dünyada en yaygın kullanılan analitik araç haline getirmiştir. Uzman ekibimiz bu analiz aracının tüm özelliklerinden doğru ve tam faydalanabilmek için müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir.

Nexum'dan Haberler

Tüm Haberler
NOVEMBER
1

Yeni yüzü ile Mars Media yayında!

Impleon ile yenilenen Mars Media, canlı tasarımı ve güçlü alt yapısı ile karşınızda.

Devamını Oku »

Nexum Boğaziçi Facebook'ta!