SEO: Arama Motoru Optimizasyonu

SEO: Arama Motoru Optimizasyonu

Günümüzde web, bir ürün ya da servisi hedef kitlesiyle hızlı ve ekonomik yoldan buluşturmanın önemli bir aracıdır. Bir web sitesinin niteliği, hedef kitlesi tarafından bulunabilirliği ile paralel değerlendirilir. Bu noktada web sitesi hedef kitlesinin oluşturduğu trafiğin hacminin ve kalitesinin geliştirilmesi için yapılması gereken işlerin bütünü SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kavramını oluşturur.

Nexum, sunduğu SEO Danışmanlığı ile web sitelerin hedef kitleleriyle buluşmasını ve daha “bulunabilir” olmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Nexum tarafından SEO Danışmanlığı kapsamında sunulan hizmetler;

  • SEO Durum Analizi: Bu hizmet, web sitesinin var olan arama motorları sonuçları baz alınarak değerlendirilmesi, raporlanması ve yapılabilecekler konusunda bir yol haritasının hazırlanması aşamalarını kapsar.
  • Anahtar Kelime Analizi: Web sitesinin varoluş misyonu gözetilerek, ürünün ya da servisin hedef kitlesine ulaşmasında ve içeriğin oluşturulmasında kullanılacak anahtar kelimelerin analizinin ve kullanım tavsiyelerin oluşturulması aşamalarını kapsar.
  • SEO Dostu Altyapı Geliştirme: SEO durum analizi raporları ve oluşturulacak yol haritası baz alınarak site üzerinde gerçekleştirilecek teknik-teknolojik iyileştirmeleri kapsar.
  • İçerik Geliştirme: Arama motorları açısından özgün içerik her zaman değerlidir. Bu çerçevede anlamlı ve özgün içeriklerin oluşturulması hizmetini kapsar.
  • Optimizasyon Eğitimi: SEO konusunda ihtiyaç duyulması halinde verilecek eğitim ve eğitim ile ilgili dokümantasyon aşamalarını kapsar.

Nexum'dan Haberler

Tüm Haberler
NOVEMBER
1

Yeni yüzü ile Mars Media yayında!

Impleon ile yenilenen Mars Media, canlı tasarımı ve güçlü alt yapısı ile karşınızda.

Devamını Oku »

Nexum Boğaziçi Facebook'ta!