Nexum’un hızı üçüncü kez tescil edildi

Nexum Boğaziçi, son 5 yılda ortaya koyduğu büyüme ivmesiyle en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirleyen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2008 Programı'nda bir kez daha yerini aldı.

Nexum Boğaziçi, son 5 yılda ortaya koyduğu büyüme ivmesiyle en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirleyen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2008 Programı'nda bir kez daha yerini aldı. Yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettiren Nexum Boğaziçi 2006 ve 2007 yılından sonra 2008 yılında da Türkiye’nin en hızlı teknoloji şirketleri içerisinde yerini almış oldu.

Nexum Boğaziçi  en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2008 Programı'nda yer aldı. Türkiye'nin yanı sıra dünyanın pek çok bölgesinde de düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast50 Programı, her ülkenin kendi teknolojisini geliştirmeyi desteklerken bu alanda en hızlı büyüyen firmaları ödüllendirmeyi amaçlıyor.

2003-2007 yılları arasında gösterdiği performans ve kaydettiği büyüme ile bu prestijli listeye girme hakkı kazanan Nexum Boğaziçi için, Şirket Yönetici Ortağı Emre Gürül konuya ilişkin şunları söyledi:
Nexum Boğaziçi yönetici ortaklarından Emre Gürül, internet teknolojileri kapsamında  kurumsal çözümler sunan bir şirket olarak, Deloitte Technology Fast50’de bir kez daha yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. 2006 ve 2007 yılından sonra 2008 yılında da Deloitte Technology Fast50’de üçüncü kez üst üste  yer alarak hızlarının bir kez daha tescillenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Gürül, Nexum Boğaziçi’nin yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği önemli projelerin bir sonucu olarak sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme yakaladıklarını belirterek hedeflerinin 2008 yılını da sektör ortalamasının üzerinde tamamlamak olduğunu söyledi.

Uluslararası arenada yürüttükleri projelerin kendileri için çok büyük bir önem taşıdığını belirten Emre Gürül, yurtdışı projelerin Nexum Boğaziçi cirosunun %50’sini oluşturduğunu belirtti. Özellikle Bosch Siemens Hausgerate, Dertour, Rewe gibi sektörlerinin önde gelen şirketlerine gerçekleştirdikleri çalışmalar ile Avrupa’da IT projelerine imza atan  önemli şirketlerden biri haline geldiklerini söyledi. Gürül; 2008 yılında en az %25 oranında büyüme hedeflediklerini ifade etti.

Nexum Boğaziçi Facebook'ta!