Eti Burçak’ın ''İklime Uyum Seferberliği'' projesi

Eti Burçak’ın ''İklime Uyum Seferberliği'' projesi için hazırlanan web sitesi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. “Türkiye’nin Yarınları İçin İklime Uyum Seferberliği” projesi, Eti Burçak ve WWF-Türkiye tarafından; kısıtlı su kaynaklarının toprak & tarıma etkisiyle ilgili farkındalığın arttırılmasını ve yaşamsal ve kıt bir kaynak olan suyun toplumun tüm kesimleri tarafından “akılcı” kullanılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

“Türkiye’nin Yarınları İçin İklime Uyum Seferberliği” projesi, Eti Burçak ve WWF-Türkiye tarafından; kısıtlı su kaynaklarının toprak & tarıma etkisiyle ilgili farkındalığın arttırılmasını ve yaşamsal ve kıt bir kaynak olan suyun toplumun tüm kesimleri tarafından “akılcı” kullanılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

“İklime Uyum Seferberliği” projesi ile yüzyılın en büyük tehdidi olan iklim değişikliğine uyum konusunda, bireylerin aktif olarak projeye destek vermeleri de amaçlanıyor. www.iklimeuyumseferberliği.com.tr üzerinden ziyaretçiler proje hakkında bilgilendiriliyor ve değişimin parçası olmaya davet ediliyorlar. Kullanıcılar tasarımı Nexum Creative tarafından yapılan ve altyapısı Nexum Boğaziçi tarafından geliştirilen web sitesinde yer alan küçük testi cevaplayarak bilgilerini sınayabiliyor ve hazırlanan manifestoyu imzalayarak seferberliğin bir parçası olabiliyorlar. Aynı zamanda yapılan uygulamada, imzalamış oldukları manifestonun facebook, friendfeed, twitter aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşabilmesi ve projenin daha çok insana ulaşması hedefleniyor.

Nexum Boğaziçi Facebook'ta!